Foto: Kus za kus. Kyjev a separatisté si vyměnili zajatce

Foto: Kus za kus. Kyjev a separatisté si vyměnili zajatce
Zástupkyně proruských rebelů (vlevo) a zástupci ukrajinských vládních sil (uprostřed a vpravo) se domlouvají před výměnou válečných zajatců.
Členové ukrajinských vládních sil čekají v autobusu na výměnu. Výměna zajatců proběhla v noci ze čtvrtka na pátek severně od Doněcku na východní Ukrajině.
Ozbrojený člen ukrajinských vládních sil hlídá zajaté proruské rebely.
Příměří z minulého pátku bylo již několikrát porušeno. Krátce po výměně zajatců bylo v centru Doněcku, povstalecké bašty na východě země, slyšet podle agentury AP palbu raketometů.
Foto: Reuters
Autobusem, za tmy... Zadržovaní vojáci i vzbouřenci se dostali ze zajetí. Podívejte se jak.

Kyjev - Kyjev a separatisté z východu Ukrajiny se před týdnem v Minsku dohodli na výměně zajatců. K jedné z nich došlo v noci ze čtvrtka na pátek, týkala se více než třicítky lidí na obou stranách.

Podívejte se, jak taková výměna vypadá.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy