Rusko tajemné i zapomenuté. Nabarvené historické fotky vdechují život dávným časům

Rusko tajemné i zapomenuté. Nabarvené historické fotky vdechují život dávným časům
Snímek z výcviku petrohradských velitelů dělostřelectva v roce 1918.
Lovec z domorodého národa Evenků na fotografii z 30. let 20. století. Evenkové jsou kočovníci, kteří žijí na Sibiři převážně mezi řekami Jenisej a Lena.
Spisovatel Lev Nikolajevič Tolstoj na zahradě svého domu v Jasné Poljaně, rok 1908. Velikán ruské literatury zde, asi 190 kilometrů jižně od Moskvy, napsal svá nejslavnější díla jako Vojna a mír nebo Anna Kareninová. Rozlehlá rodinná usedlost dnes slouží jako jeho muzeum.
Pravoslavný pop oděný v jelení kůži v osadě Gižiga, která leží v dnešní Magadanské oblasti na Dálném východě. Rok 1901.
Foto: Aktuálně.cz / Se souhlasem k užití: Olga Širninová (kolorizace černobílých snímků, aka „Klimbim“) / Flickr.com / Zdrojové fotografie: Public domain
Zahraničí Dan Poláček Zahraničí, Dan Poláček
Aktualizováno 26. 12. 2022 15:31
Literární velikán Lev Nikolajevič Tolstoj na zahradě vily, tajemný lovec z domorodého národa sibiřských Evenků či dávné fotografie Moskvy. Vše v barvě. Nahlédněte do snímků dávného Ruska, které koloruje a na webu Flickr.com vystavuje amatérská umělkyně Olga Širninová. Jak dříve popsala Aktuálně.cz, barvení fotek se věnuje od roku 2011 a práce na jedné jí zabere i celý den.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy