Foto: Komu patří Karlovy Vary? Polovinu domů vlastní občané bývalého Sovětského svazu

Ilustrační foto
Sadová 10. Hotel Venus patří Rusovi Alexandrovi Postrigaňovi. Dlouhých 22 let (1992 až 2014) vládl klinskému okresu nedaleko Moskvy. Právě zde vypukl skandál s nelegálními kasiny, která kryla místní prokuratura. Po skandálu se Postrigaň rozhodl odejít do částečné penze.
Ondřejská 1162/44. Dům patří Alexeji Borodinovi z tambovské oblastní Dumy.
Sadová 1075/53. Villu Ahlan vlastní vlivný kazašský podnikatel Karjat Boranbajev. Jeho dcera si vzala vnuka prezidenta Kazachstánu Nursultana Nazarbajeva. Sám Nazarbajev do Varů často jezdí a vypadá to, že Boranbajevova vila patří ve skutečnosti jemu. Například v roce 2004 do ní pozval bývalého ukrajinského prezidenta Leonida Kučmu.
Sadová 1049/55. Vlastníkem je opět kazašský podnikatel Karjat Boranbajev.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Soukup Zahraničí Ondřej Soukup, Zahraničí
30. 1. 2017 11:05
Ruští protikorupční aktivisté zmapovali majitele nemovitostí v Karlových Varech. Polovinu domů tu podle nich vlastní občané bývalého Sovětského svazu. Jsou mezi nimi příbuzní prezidentů, politiků i podnikatelů.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy