Foto: Komu patří Karlovy Vary? Polovinu domů vlastní občané bývalého Sovětského svazu

Ilustrační foto
Sadová 10. Hotel Venus patří Rusovi Alexandrovi Postrigaňovi. Dlouhých 22 let (1992 až 2014) vládl klinskému okresu nedaleko Moskvy. Právě zde vypukl skandál s nelegálními kasiny, která kryla místní prokuratura. Po skandálu se Postrigaň rozhodl odejít do částečné penze.
Ondřejská 1162/44. Dům patří Alexeji Borodinovi z tambovské oblastní Dumy.
Sadová 1075/53. Villu Ahlan vlastní vlivný kazašský podnikatel Karjat Boranbajev. Jeho dcera si vzala vnuka prezidenta Kazachstánu Nursultana Nazarbajeva. Sám Nazarbajev do Varů často jezdí a vypadá to, že Boranbajevova vila patří ve skutečnosti jemu. Například v roce 2004 do ní pozval bývalého ukrajinského prezidenta Leonida Kučmu.
Sadová 1049/55. Vlastníkem je opět kazašský podnikatel Karjat Boranbajev.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Soukup Zahraničí Ondřej Soukup, Zahraničí
30. 1. 2017 11:05
Ruští protikorupční aktivisté zmapovali majitele nemovitostí v Karlových Varech. Polovinu domů tu podle nich vlastní občané bývalého Sovětského svazu. Jsou mezi nimi příbuzní prezidentů, politiků i podnikatelů.
 

Právě se děje

před 56 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy