Foto: Koloseum je pod sněhem, lidé v ulicích Říma se koulují. Mráz trápí velkou část Evropy

Zasněžené město Řím.
Za poslední dny nasněžilo v řadě jihoevropských měst, kde na vánice nejsou zvyklí. V noci na pondělí například zasypal sníh i italskou metropoli Řím.
Stalo se tak poprvé po šesti letech.
Sněhová pokrývka zahalila i světoznámé památky, například Andělský hrad.
Nebo Koloseum, kam se kvůli sněhu nedostali ani turisté.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
27. 2. 2018 15:08
Mrazivé počasí a sněhové vánice zasáhly značnou část Evropy. Sníh se objevuje i v místech, kde už několik let nebyl k vidění. V Římě se lidé koulují, sníh obdivují i v dovolenkovém ráji na ostrově Korsika.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 45 minutami

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy