Foto: Klece a ostnatý drát. Na uprchlíky čekalo jen utrpení

Tábory odkryly neutěšenou realitu barmských a bangladéšských uprchlíků v Malajsii.
Malajsijská policie objevila hluboko v džungli, nedaleko hranic s Thajskem, masové hroby s více než stovkou těl, zřejmě obětí převaděčů.
Forenzní týmy nalezená těla exhumovaly.
Ostatky napovídají, jaký osud potkal velkou část barmských a bangladéšských uprchlíků, kteří do Malajsie zamířili za lepším životem.
Členové forenzních jednotek vynesli z džungle ostatky těl v igelitových pytlích.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Simona Fendrychová
28. 5. 2015 11:45
Podívejte se, v jakých podmínkách pašeráci nutili žít tisíce uprchlíků z Barmy a Bangladéše, kteří se po moři vydali za lepším životem.

Kuala Lumpur - Policie objevila v Malajsii - v džungli nedaleko hranic s Thajskem - tajné uprchlické tábory.

Převaděči v nich v žalostných podmínkách zřejmě drželi běžence, dokud jejich rodiny nebyly schopny zaplatit výkupné za jejich propuštění.

Tábory se nacházejí poblíž nedávno odkrytých masových hrobů. O jejich existenci úřady věděly již několik měsíců, ale až nyní se podařilo zjistit jejich přesné umístění.

To vše v době, kdy Asie prožívá jednu z nejzávažnějších migračních krizí. 

Podívejte se na fotografie objevených táborů, ve kterých byli drženi skupinami převaděčů, kteří jim po zaplacení tisíců dolarů měli pomoci dostat se za hranice.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy