Foto: Kim daroval Putinovi obřadní meč, dostal od něj šavli. Jednání bylo plné úsměvů

Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
26. 4. 2019 11:59
Ve čtvrtek ve Vladivostoku došlo k historicky prvnímu setkání severokorejského diktátora Kim Čong-una a ruského prezidenta Vladimira Putina. Putin Kima oslovoval "vážený soudruhu předsedo", zatímco Kim označil Rusko za "velkého spřáteleného souseda". Společné jednání s tlumočníky trvalo dvě hodiny, detaily z něj se ale k novinářům nedostaly. Historické setkání dvou vůdců na ruském Dálném východě bylo podle americké televizní stanice CNN na pohled plné úsměvů a diplomatických projevů náklonnosti.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy