FOTO Vůdce v akci. Kim radil veliteli ponorky jak navigovat

Foto: Reuters
Reuters Zahraničí ČTK Reuters, Zahraničí, ČTK
17. 6. 2014 18:10
Hlava stalinistického režimu navštívila klenot severokorejského vojenského námořnictva - ponorku třídy Romeo.

Pchongjang - Severokorejská agentura KCNA poslala do světa další sérii snímků Kim Čong-una.

Hlava stalinistického režimu tentokrát navštívila klenot severokorejského vojenského námořnictva - ponorku třídy Romeo -, kterou představitelé sovětské armády označili za zastaralou už před víc jak půl stoletím.

Kim Čong-un se jen nesvezl; během návštěvy údajně rozdával přísné bojové pokyny, a dokonce i rady ohledně navigace.

Dvacet ponorek třídy Romeo v současnosti představuje téměř třetinu severokorejské vojenské podmořské flotily.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 29 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy