Foto: Kašmír se odstřihl od světa. Ulice hlídají vojáci, internet je vypnutý

Ulice Kašmíru zaplavily desítky tisíc vojáků, kteří dohlíží na dodržování zákazu vycházení.
Svazový stát Džammú a Kašmír je už druhým týdnem v podstatě odříznutý od zbytku světa.
Minulé pondělí indická vláda oznámila, že ruší autonomní status své části Kašmíru. V oblasti současně vyhlásila zákaz vycházení, na který dohlíží desítky tisíc příslušníků polovojenské policie.
Na území nefunguje internet, mobilní sítě ani pevná linka.
Školy, obchody, a dokonce i nemocnice jsou zavřené. Ulice a čtvrti blokují zátarasy z ostnatého drátu.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
13. 8. 2019 10:39
Obchody, nemocnice i školy jsou zavřené, v ulicích hlídkují vojáci. Tak to už více než týden vypadá ve svazovém státu Džammú a Kašmír, kterému indická vláda minulé pondělí zrušila autonomní status a vyhlásila v něm zákaz vycházení. V oblasti navíc nařídila odpojit internetové a mobilní připojení. Svazový stát přesto tak úplně nespí - lidé tu navzdory zákazu protestují proti rozhodnutí indické vlády a navštěvují mešity.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy