Vesnice na Sicílii zve Jill Bidenovou. Podívejte se, kde má kořeny budoucí první dáma

Vesnice na Sicílii zve Jill Bidenovou. Podívejte se, kde má kořeny budoucí první dáma
...
I proto vesnice fandila Joeu Bidenovi při letošních prezidentských volbách - na ulicích byly k vidění americké vlajky, plakáty a nápisy vyjadřující podporu soupeři Donalda Trumpa. Zmínka o Bidenové samozřejmě nemohla chybět.
Vítězství Joea Bidena v amerických prezidentských volbách oslavovali nejen lidé v amerických ulicích, ale také malá vesnice Gesso na italském ostrově Sicílie. Mezi 600 zdejších obyvatel patří vzdálení příbuzní budoucí první dámy Jill Bidenové.
Když média vyhlásila, že novým prezidentem se stane Joe Biden, vypadalo to v Gessu, "jako kdyby celá vesnice vyhrála americké volby", řekl britskému deníku The Guardian prezident místní kulturní asociace Tonino Macri.
Foto: ČTK
Zahraničí dap Zahraničí, dap
Aktualizováno 14. 11. 2020 20:26
Pravděpodobně první pozvání do zahraničí, které budoucí první dáma USA Jill Bidenová dostala, přichází z malé vesnice na Sicílii s 600 obyvateli. Právě odtud, ze samotného jihu Itálie, před 120 lety odjeli hledat štěstí do Ameriky její příbuzní. Část rodiny zde stále žije a těší se, až Bidenové připraví tradiční italské pokrmy.
 

Právě se děje

Další zprávy