Foto: Jak Syřané prchají přes řeku do Turecka

Foto: Jak Syřané prchají přes řeku do Turecka
Jsou mezi nimi také zranění.
Na pramicích prchají přes řeku celé rodiny.
Na místě funguje primitivní přívoz, u nějž jsou loďky ke druhému břehu přitahovány lanem.
Utíká se ve spěchu. Po dosažení tureckého území je zapotřebí loďku urychleně uvolnit, aby mohla být použita při dalším převozu. Ačkoliv v dané oblasti panuje prozatím klid, nikdo z přítomných si nemůže být jistý tím, zda se tu přeci jenom neobjeví syrští vojáci věrní režimu prezidenta Asada a nezačnou na ně pálit ze svých zbraní.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
15. 12. 2012 11:00

Občanskou válkou zbídačení Syřané se den co den snaží překročit hranici s Tureckem. Jedna z možností, jak se lze relativně bezpečně dostat na turecké území, je překonání řeky Orontes poblíž obce Hacipasa v provincii Hatay. Podívejte se na fotografie, zachycující dramatickou atmosféru útěku.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Filmový festival v Benátkách bude, porotě předsedá Blanchettová

Filmový festival v Benátkách se letos uskuteční dle plánu začátkem září. Nejstarší kinematografickou přehlídku na světě však kvůli koronavirové krizi, která zasáhla i filmový průmysl, navštíví méně produkcí, oznámil guvernér regionu Benátsko Luca Zai. Pořadatelé už v lednu avizovali, že porotě 77. ročníku bude předsedat herečka Cate Blanchettová. Itálie uvolní cestovní opatření příští středu 3. června, od tohoto data mohou občané z dalších států Evropské unie navštěvovat zemi bez nutnosti absolvovat po příjezdu dvoutýdenní karanténu. V Itálii od propuknutí pandemie zemřelo na nemoc covid-19 přes 32 tisíc lidí, což je po USA a Velké Británii třetí nejvyšší počet na světě.

Zdroj: Reuters , ČTK
před 47 minutami

První kolo testů mezi sudími neodhalilo žádný případ koronaviru

Všichni rozhodčí, kteří budou řídit zápasy obnovené sezony první a druhé fotbalové ligy, měli v prvním kole testů negativní výsledek na nemoc covid-19. Žádný pozitivní případ na nový typ koronaviru se neobjevil ani mezi delegáty. ČTK to řekl Michal Jurman, tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR, pod kterou sudí spadají.

Další zprávy