Foto: Jak Syřané prchají přes řeku do Turecka

Foto: Jak Syřané prchají přes řeku do Turecka
Jsou mezi nimi také zranění.
Na pramicích prchají přes řeku celé rodiny.
Na místě funguje primitivní přívoz, u nějž jsou loďky ke druhému břehu přitahovány lanem.
Utíká se ve spěchu. Po dosažení tureckého území je zapotřebí loďku urychleně uvolnit, aby mohla být použita při dalším převozu. Ačkoliv v dané oblasti panuje prozatím klid, nikdo z přítomných si nemůže být jistý tím, zda se tu přeci jenom neobjeví syrští vojáci věrní režimu prezidenta Asada a nezačnou na ně pálit ze svých zbraní.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
15. 12. 2012 11:00

Občanskou válkou zbídačení Syřané se den co den snaží překročit hranici s Tureckem. Jedna z možností, jak se lze relativně bezpečně dostat na turecké území, je překonání řeky Orontes poblíž obce Hacipasa v provincii Hatay. Podívejte se na fotografie, zachycující dramatickou atmosféru útěku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy