Mimořádná zpráva

Foto: Jak se ve Venezuele ilegálně těží diamanty

Foto: Jak se ve Venezuele ilegálně těží diamanty
V oblasti se totiž nachází velké množství ilegálních dolů, ve kterých se těží například diamanty.
Doly mají jedno společné. Jsou to většinou několik metrů hluboké jámy, které byly vyhloubené ručně. Každý den tu koupou dělníci, kteří mají jen jediný cíl...
... najít co nejvíce těchto kamínků - diamantů.
Právě představa rychle nabytého bohatství do ilegálních dolů přivádí nemalé množství lidí. Například tento "těžař" si nemůže stěžovat - na přední zub si nechal zlatem vepsat písmeno R.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
15. 12. 2012 20:00

Chudoba a sny o rychle nabytém bohatství vedou v Jižní Americe ke vzniku nezákonných dolů, ve kterých se těží diamanty. Podívejte se, jak to v takových dolech vypadá.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
Další zprávy