Foto: První snímek zachráněných thajských chlapců. Školáci v nemocnici zdraví vítězným gestem

Foto: První snímek zachráněných thajských chlapců. Školáci v nemocnici zdraví vítězným gestem
Většina chlapců zhubla za 17 dnů strávených pod zemí dva kilogramy. Jinak jsou ale v dobrém stavu.
Jejich zdánlivě nevinná výprava do jeskyně na severu Thajska skončila 18 dní trvajícím dramatem. Nakonec se ale podařilo zachránit všech dvanáct chlapců a jejich fotbalového trenéra.
Thajští záchranáři pátrali po pohřešovaných chlapcích a jejich trenérovi devět dní. Až v pondělí 2. července je potápěči našli hladové a prokřehlé uvnitř zatopené jeskyně.
Samotná záchranná operace proběhla v posledních třech dnech, kdy se potápěčům podařilo vyprostit všechny "trosečníky".
Foto: ČTK
ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 11. 7. 2018 15:30
Rozsáhlá záchranná operace skončila úspěšně. Někteří dokonce používají slovo "zázrak". Všech dvanáct chlapců a jejich trenér, kteří byli přes dva týdny uvězněni v zaplavené jeskyni, se nakonec dostalo ven. Podívejte se na nejlepší snímky z operace potápěčů.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy