Foto: První snímek zachráněných thajských chlapců. Školáci v nemocnici zdraví vítězným gestem

Foto: První snímek zachráněných thajských chlapců. Školáci v nemocnici zdraví vítězným gestem
Většina chlapců zhubla za 17 dnů strávených pod zemí dva kilogramy. Jinak jsou ale v dobrém stavu.
Jejich zdánlivě nevinná výprava do jeskyně na severu Thajska skončila 18 dní trvajícím dramatem. Nakonec se ale podařilo zachránit všech dvanáct chlapců a jejich fotbalového trenéra.
Thajští záchranáři pátrali po pohřešovaných chlapcích a jejich trenérovi devět dní. Až v pondělí 2. července je potápěči našli hladové a prokřehlé uvnitř zatopené jeskyně.
Samotná záchranná operace proběhla v posledních třech dnech, kdy se potápěčům podařilo vyprostit všechny "trosečníky".
Foto: ČTK
ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 11. 7. 2018 15:30
Rozsáhlá záchranná operace skončila úspěšně. Někteří dokonce používají slovo "zázrak". Všech dvanáct chlapců a jejich trenér, kteří byli přes dva týdny uvězněni v zaplavené jeskyni, se nakonec dostalo ven. Podívejte se na nejlepší snímky z operace potápěčů.
 

Právě se děje

před 35 minutami

V desítce ankety Sportovec roku ČR jsou tři bývalé vítězky, Krpálek chybí

Tři bývalé vítězky se dostaly do finálové desítky 62. ročníku ankety Sportovec roku ČR, kterou svými hlasy v 1. kole určili členové Klubu sportovních novinářů. Na čtvrté prvenství může dosáhnout rychlobruslařka Martina Sáblíková, ve výběru je i dvojnásobná vítězka tenistka Petra Kvitová a předloňská "královna" Ester Ledecká. Novináři vybrali do finálové desítky pět stejných sportovců jako vloni, chybí ale obhájce prvenství judista Lukáš Krpálek.

Další zprávy