Foto: O svátku Íd al-adhá se prořezávají zvířatům hrdla

Foto: O svátku Íd al-adhá se prořezávají zvířatům hrdla
Při svátku Íd al-adhá se muslimové nejen modlí,...
...
... ale připravují se i na rituální obětování zvířat, kterými si připomínají Ibrahímovu oběť berana bohu.
Ve všech koutech světa, kde se vyskytují muslimové, se hledají zvířata, která jsou vhodnou obětí. Tato fotografie například pochází z Palestiny. Většina ovcí, které vidíte na snímku, nakonec skončí s proříznutým hrdlem.
Foto: Reuters

Muslimský Svátek oběti Íd al-adhá každoročně provází hodně krvavé obřady. Muslimové po celém světě při něm obětují zvířata, jimž prořezávají hrdla. Podívejte se na fotografie agentury Reuters.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy