Foto: O svátku Íd al-adhá se prořezávají zvířatům hrdla

Foto: O svátku Íd al-adhá se prořezávají zvířatům hrdla
Při svátku Íd al-adhá se muslimové nejen modlí,...
...
... ale připravují se i na rituální obětování zvířat, kterými si připomínají Ibrahímovu oběť berana bohu.
Ve všech koutech světa, kde se vyskytují muslimové, se hledají zvířata, která jsou vhodnou obětí. Tato fotografie například pochází z Palestiny. Většina ovcí, které vidíte na snímku, nakonec skončí s proříznutým hrdlem.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
4. 11. 2012 0:00

Muslimský Svátek oběti Íd al-adhá každoročně provází hodně krvavé obřady. Muslimové po celém světě při něm obětují zvířata, jimž prořezávají hrdla. Podívejte se na fotografie agentury Reuters.

 

Právě se děje

před 36 minutami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy