Foto: Američané vybrali Nagasaki na poslední chvíli. O životech lidí rozhodlo počasí

Foto: Američané vybrali Nagasaki na poslední chvíli. O životech lidí rozhodlo počasí
Posádka letadla Enola Gay.
Cílem bylo shodit na Hirošimu atomovou bombu "Little Boy" (Chlapeček), první takovou pumu použitou ve válečném konfliktu.
...
...
Foto: Reuters
Jana Václavíková Dan Poláček Jana Václavíková, Dan Poláček
Aktualizováno 9. 8. 2020 14:31
V neděli 9. srpna si svět připomíná 75 let od svržení atomové bomby na japonské město Nagasaki. Tři dny poté, co Američané shodili bombu i na město Hirošima. Tehdy šlo o první použití jaderné pumy ve válce, celkově zemřely stovky tisíc lidí. Podívejte se na fotografie, které události a jejich dopady zachycují.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Vidal odešel z Barcelony za bývalým trenérem Contem do Interu

Chilský fotbalista Arturo Vidal přestoupil z Barcelony do Interu Milán. Třiatřicetiletý záložník se dohodl se španělským velkoklubem, jehož nový trenér Ronald Koeman už s ním nepočítal, na rozvázání smlouvy. V Interu by měl dvojnásobný vítěz Copy América podle médií podepsat dvouletý kontrakt s opcí na třetí sezonu.

V Miláně se Vidal znovu setká s trenérem Antoniem Contem, pod nímž hrál už v letech 2011-2015 za Juventus. Stopatnáctinásobný chilský reprezentant po příchodu do Evropy v roce 2007 působil také v bundeslize v Leverkusenu a Bayernu Mnichov. V Itálii, Německu a Španělsku se celkem osmkrát radoval z ligového titulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy