Foto: Právě večeřeli, když voda smetla dům. Itálii trápí záplavy, zemřelo už 29 lidí

Foto: Právě večeřeli, když voda smetla dům. Itálii trápí záplavy, zemřelo už 29 lidí
Obyvatele některých částí Itálie trápí už několik dní silné deště, bouře a vítr.
Od konce října zápasil s nepřízní počasí hlavně sever země včetně Benátek, momentálně je ale nejkritičtější situace na Sicílii.
Největší italský ostrov zasáhlo o víkendu extrémně deštivé a větrné počasí a jen během několika hodin tu zemřelo 12 lidí.
Mezi oběťmi je i devět členů jediné rodiny. Ta trávila noc v domě (na fotografii) v obci Casteldaccia u Palerma, kde se vylila z břehů řeka Milicia.
Foto: ČTK
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
5. 11. 2018 11:33
Nejméně 29 mrtvých si v posledních dnech vyžádaly povodně a bouře v Itálii. Špatné počasí sužuje jihoevropskou zemi už déle než týden, nejkritičtější situace panuje na ostrově Sicílie. O víkendu tu dokonce zahynulo devět členů jedné rodiny. Jejich smrt vyšetřuje policie, podle které byl zřejmě dům, v němž rodina žila, postaven příliš blízko u řeky.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy