Obrazem: Tady končí staré pneumatiky ze Západu. Dělníci je pálí a vdechují černý kouř

Obrazem: Tady končí staré pneumatiky ze Západu. Dělníci je pálí a vdechují černý kouř
Indie a Malajsie jsou největšími odběrateli ojetých pneumatik na světě. V Malajsii se pyrolytické závody rozrostly zejména v posledních deseti letech.
Reportér agentury Reuters hovořil s bangladéšskými imigranty ve městě Kulai, kteří v jedné takové fabrice pracují.
Byli obalení uhlíkovým prachem z pálení pneumatik dovezených z Austrálie a Singapuru.
Spali vedle levných průmyslových pecí z Číny.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
26. 10. 2019 16:43
Světový obchod s pneumatikami určenými k likvidaci se za posledních pět let skoro zdvojnásobil. Největším odběratelem je podle OSN Indie s 32 procenty celosvětového dovozu, následuje ji Malajsie. Část pneumatik končí v recyklaci, jiné ale putují do závodů, kde se procesem tzv. pyrolýzy získává nekvalitní palivo. Na ekologické standardy se tu nehledí.
 

Právě se děje

před 43 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy