Foto: Ilegální výroba zbraní na Filipínách

Foto: Ilegální výroba zbraní na Filipínách
Zatímco legálně vyrobené zbraně musejí procházet náročnými testy garantujícími jejich bezpečnost...
... tak u ilegálně vyrobených zbraní garance odpadá. Určitými testy spolehlivosti přesto procházejí, jak dokazuje maskovaný personál jedné z nelegálních dílen. Dodejme, že nemálo ilegálních zbrojařů v minulosti pracovalo již zmiňovanou firmu Shooters Arms.
Díváte se do tovární haly společnosti Shooters Arms, která je situovaná ve městě Cebu v centrálních Filipínách. Zde se zbraně vyrábí legálně.
Pracují tady desítky lidí, kteří se nemusejí bát, že je policie jednoho dne pozatýká.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
30. 9. 2012 0:00

Je libo pořídit si legálně zbraň? Na Filipínách to není až tak obtížné, ovšem místní legislativa má jedno specifikum, jež přímo nahrává rozmachu černého trhu.

V 90milionové zemi je totiž zakázáno zbraně prodávat a nosit před konáním voleb. Opatření přitom začíná platit půl roku před otevřením volebních místností a končí vyhlášením výsledků hlasování.

Není se tak čemu divit, že nelegální dílny mají během té doby doslova žně. Do jedné takové se podařilo dostat i reportérovi agentury Reuters.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy