Foto: Sen o šťastné rodině jim překazil Černobyl. Ignatěnková přišla o muže i dítě

Ludmila Ignatěnková.
Ludmila Ignatěnková na jedné z archivních fotografií. V době jaderné havárie v Černobylu jí bylo 22 let.
Fotografie ze svatby Ludmily a Vasilije Ignatěnkových.
Dvojice se vzala v roce 1983. "Ta svatba byla nádherná, krásná, bylo na ní mnoho hostů," vzpomínala Ignatěnková.
...
Foto: Youtube.com
Zahraničí dap Zahraničí, dap
10. 6. 2019 7:12
Když se mladá, zamilovaná Ludmila v roce 1983 vdala za hasiče Vasilije Ignatěnka, stěží mohla tušit, jaká tragédie je čeká místo rodinného života. Vasilij Ignatěnko v dubnu 1986 jako jeden z prvních zasahoval u jaderné katastrofy v Černobylu. Zanedlouho poté zahynul na následky silné dávky radiace. Jeho manželka v tu dobu čekala dítě. I to pak zemřelo, a to jen pouhých pár hodin po narození.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Prezident Zeman se setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou na informativní schůzce

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na Twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o setkání požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, uvedla, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.

"Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021," napsala Benešová.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více. Toto ale odmítl jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy