Foto: Zabiják se řítí Karibikem. Ničivý hurikán Irma už zabil deset lidí, míří na Floridu

Ničivý hurikán Irma zasáhl Karibik.
S ničivým hurikánem Irma, který ve středu v noci dorazil na území Karibiku, bojovalo v uplynulých hodinách hlavně Portoriko.
Podle agentury AP je více než milion obyvatel z téměř tříapůlmilionového Portorika stále bez elektřiny. Bez vody se ocitlo asi padesát tisíc lidí.
Civilní obrana zasahuje při řádění hurikánu ve městě Fajardo v Portoriku.
Portoriko poskytlo nocleh lidem bez střechy nad hlavou například v tamní škole.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 7. 9. 2017 15:03
Rekordně silný hurikán Irma, který se nyní nachází nad severem Dominikánské republiky, za sebou zanechal už deset obětí. Na ostrovech v Karibiku stihl napáchat i rozsáhlé materiální škody. Na ostrově Svatý Martin poničil devadesát pět procent všech budov. Z řádění přírodního živlu se vzpamatovává také ostrovní stát Antigua a Barbuda. Většina obyvatel Portorika, kde už od pondělí platí stav pohotovosti, je bez elektřiny. V neděli se má bouře přesunout nad americký stát Florida, kde už probíhá evakuace.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy