Foto: Zabiják se řítí Karibikem. Ničivý hurikán Irma už zabil deset lidí, míří na Floridu

Ničivý hurikán Irma zasáhl Karibik.
S ničivým hurikánem Irma, který ve středu v noci dorazil na území Karibiku, bojovalo v uplynulých hodinách hlavně Portoriko.
Podle agentury AP je více než milion obyvatel z téměř tříapůlmilionového Portorika stále bez elektřiny. Bez vody se ocitlo asi padesát tisíc lidí.
Civilní obrana zasahuje při řádění hurikánu ve městě Fajardo v Portoriku.
Portoriko poskytlo nocleh lidem bez střechy nad hlavou například v tamní škole.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 7. 9. 2017 15:03
Rekordně silný hurikán Irma, který se nyní nachází nad severem Dominikánské republiky, za sebou zanechal už deset obětí. Na ostrovech v Karibiku stihl napáchat i rozsáhlé materiální škody. Na ostrově Svatý Martin poničil devadesát pět procent všech budov. Z řádění přírodního živlu se vzpamatovává také ostrovní stát Antigua a Barbuda. Většina obyvatel Portorika, kde už od pondělí platí stav pohotovosti, je bez elektřiny. V neděli se má bouře přesunout nad americký stát Florida, kde už probíhá evakuace.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 33 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy