Domy vypadají jako lodě. Nejsilnější hurikán roku míří k USA, lidé skupují jídlo

Hurikán Dorian ohrožuje jihovýchod USA.
Pohled do oka hurikánu Dorian, který poslední dny sužuje Bahamy a nyní míří na sever na pobřeží Spojených států. Tam by měl udeřit v úterý ve večerních hodinách.
Ačkoliv bouře mírně zeslábla, pořád je velmi nebezpečná. Současná rychlost větru se pohybuje kolem 193 kilometrů v hodině. Z pátého nejvyššího stupně klesla výstraha na třetí stupeň.
Devět okresů na Floridě z obav před hurikánem vyhlásilo povinnou evakuaci. Do bezpečí by se mělo uchýlit přes milion lidí. "Odjeďte, dokud je čas a dokud máme k dispozici dostatek benzinu," vzkázal na tiskové konferenci obyvatelů Floridy její guvernér Ron DeSantis.
Mezi evakuovanými je i třiadevadesátiletá Sue Watsonová (na fotografii) z města Kissimmee na Floridě. "Byla jsem připravená na to, že zůstanu doma, než museli vypnout vodu," cituje její slova agentura Reuters. Dodala, že strach o svůj život nemá, ale že doufá, že bouře nezasáhne komunitu lidí v důchodu.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 3. 9. 2019 18:38
Nejsilnější letošní hurikán se blíží k pevnině USA. Bouře Dorian nyní ohrožuje několik států USA. V úterý večer byl se měl přiblížit k východnímu pobřeží Floridy, odkud bude postupovat na sever k Georgii a Jižní Karolíně. Dorian od víkendu bičuje Bahamy, kde část obyvatel odřízl od dodávek elektřiny i internetového připojení. Počet potvrzených obětí stoupl na pět. Z nejvyššího pátého stupně živel ale zeslábl na druhý a vítr, který ho provází, má rychlost kolem 170 kilometrů v hodině.
 

Právě se děje

Další zprávy