Domy vypadají jako lodě. Nejsilnější hurikán roku míří k USA, lidé skupují jídlo

Hurikán Dorian ohrožuje jihovýchod USA.
Pohled do oka hurikánu Dorian, který poslední dny sužuje Bahamy a nyní míří na sever na pobřeží Spojených států. Tam by měl udeřit v úterý ve večerních hodinách.
Ačkoliv bouře mírně zeslábla, pořád je velmi nebezpečná. Současná rychlost větru se pohybuje kolem 193 kilometrů v hodině. Z pátého nejvyššího stupně klesla výstraha na třetí stupeň.
Devět okresů na Floridě z obav před hurikánem vyhlásilo povinnou evakuaci. Do bezpečí by se mělo uchýlit přes milion lidí. "Odjeďte, dokud je čas a dokud máme k dispozici dostatek benzinu," vzkázal na tiskové konferenci obyvatelů Floridy její guvernér Ron DeSantis.
Mezi evakuovanými je i třiadevadesátiletá Sue Watsonová (na fotografii) z města Kissimmee na Floridě. "Byla jsem připravená na to, že zůstanu doma, než museli vypnout vodu," cituje její slova agentura Reuters. Dodala, že strach o svůj život nemá, ale že doufá, že bouře nezasáhne komunitu lidí v důchodu.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 3. 9. 2019 18:38
Nejsilnější letošní hurikán se blíží k pevnině USA. Bouře Dorian nyní ohrožuje několik států USA. V úterý večer byl se měl přiblížit k východnímu pobřeží Floridy, odkud bude postupovat na sever k Georgii a Jižní Karolíně. Dorian od víkendu bičuje Bahamy, kde část obyvatel odřízl od dodávek elektřiny i internetového připojení. Počet potvrzených obětí stoupl na pět. Z nejvyššího pátého stupně živel ale zeslábl na druhý a vítr, který ho provází, má rychlost kolem 170 kilometrů v hodině.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy