Foto: Dovolená v Thajsku za mřížemi. Hostel v Bangkoku nabízí ubytování jako ve vězení

Foto: Dovolená v Thajsku za mřížemi. Hostel v Bangkoku nabízí ubytování jako ve vězení
Uvnitř to má vypadat jako v pravém thajském vězení. Interiér je plný mříží, neomítnutých hrubých zdí a malých zamřížovaných oken.
"Zapomeňte na ultra luxusní ubytování," láká známý průvodce Lonely Planet na tematický hostel Sook Station, který stojí na okraji thajského Bangkoku.
V tmavých celách jsou jen palandy. Záchody a sprchy tu nehledejte. O ty se "vězni" musí dělit s ostatními nocležníky ve společných prostorách.
"Lidé mohou vyzkoušet život ve vězení bez toho, aby byli obviněni z nějakého trestného činu," vysvětluje majitel hostelu Sittichai Chaivoraprug.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
16. 9. 2017 18:35
Thajské vězení představuje noční můru pro většinu cestovatelů v této exotické asijské zemi. Skončit v něm kromě pašeráků drog mohou i příliš důvěřiví či nepozorní turisté anebo cizinci, kterým vyprší víza. Existuje však místo, kde po probuzení na tvrdé posteli v temné cele nebudete okamžitě shánět kontakt na české velvyslanectví. Naopak si tu můžete dopřát snídani s kávou a pomerančovým džusem. V Bangkoku totiž stojí hostel, který jako vězení jen vypadá. Devět stísněných pokojů se zamřížovanými okny a palandami nabízí ubytování pro ty, co si z Thajska chtějí odvézt nevšední zážitek.
 

Právě se děje

před 15 minutami

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy