Boj o hongkongskou univerzitu: Zabarikádovaní studenti útočí luky i zápalnými lahvemi

Ostré střety na polytechnické univerzitě v Hongkongu.
"Revoluce naší doby" nebo "Demokracie" - nejen s těmito hesly se pojí masové demonstrace v Hongkongu, které se v minulém týdnu přelily z ulic na univerzitní půdu.
Policii se podařilo protestující z většiny vysokých škol vyhnat, s výjimkou jediné - polytechnické univerzity.
Tu minulý týden obsadilo několik set studentů na protest proti místní vládě.
Policie o víkendu obklíčila polytechnickou univerzitu se zabarikádovanými studenty a aktivisty ve snaze lidi pozatýkat.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
20. 11. 2019 11:09
Na polytechnické univerzitě v Hongkongu je dál asi stovka studentů. Pokud by protestující areál vysoké školy opustili, zcela jistě by je zatkla policie, jako se to v uplynulých dnech stalo už více než tisícovce lidí. A tak zůstávají už více než týden.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy