Foto: Havaj se chystá na řádění hurikánu. Platí stav ohrožení, místní si mají nakoupit zásoby jídla

Foto: Havaj se chystá na řádění hurikánu. Platí stav ohrožení, místní si mají nakoupit zásoby jídla
Fotka pořízená z Mezinárodní vesmírné stanice astronautem Rickym Arnoldem ve středu ráno ukazuje oko hurikánu Lane poblíž americké Havaje. Jeho sílu úřady v pátek přehodnotily ze čtvrté na třetí úroveň celkem pětistupňové škály.
Ve středu se Lane pohyboval asi 480 kilometrů jižně od Havaje. Model jeho pohybu podle meteorologů z amerického Národního střediska pro hurikány nepředpokládá, že se hurikán dostane přímo nad pevninu, na ostrovech nicméně platí stav ohrožení.
Policie objíždí ostrovy, varuje plavce a surfaře před velkými vlnami, které mohou dosahovat až šestimetrové výšky. Hurikán postupuje z jihu na sever a postupně se podle NHC bude podél souostroví stáčet na západ.
Surfař vyhlíží vlny, zatímco se bouře přibližuje hlavnímu městu Honolulu. Přináší s sebou vítr, který vane rychlostí až 190 kilometrů za hodinu.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
24. 8. 2018 11:16
Havaj zasáhly bleskové povodně, pobřeží bičují až šestimetrové vlny. Ostrovy se připravují na příchod jednoho z nejsilnějších hurikánů za posledních dvacet let.
 

Právě se děje

před 48 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy