Fronty, vyhřívané zahrádky, prázdný Empire. New York zřejmě čeká další lockdown

Fronty, vyhřívané zahrádky, prázdný Empire. New York zřejmě čeká další lockdown
New York hlásí nejvyšší procento pozitivních testů od jara, kdy byl jedním z největších ohnisek pandemie covidu-19. Podíl na tom mají i oslavy Dne díkůvzdání, kdy se lidé často navzdory varování úřadů sešly v širších rodinách.
...
Na nástupištích jsou pak nakreslené doporučené rozestupy. Povinné jsou v hromadné dopravě i roušky, většina Newyorčanů je ale nosí i venku na ulici.
Mnozí Newyorčané očekávají, že po Vánocích, nebo možná ještě před nimi, přijde kvůli zvyšujícím se číslům další uzávěra města.
Foto: Radka Zítková
Radka Zítková Radka Zítková
16. 12. 2020 6:21
Spojené státy znovu hlásí rekordní počty nakažených nemocí covid-19, vůbec poprvé se denní přírůstek blíží 300 tisícům. Mnohá města s nástupem druhé vlny zpřísnila opatření a od pondělí se k nim přidal i New York. Znovu uzavřel vnitřní prostory restaurací. Omezené jsou i kapacity obchodů a tradiční vánoční oslavy. Podívejte se, jak nyní vypadají ulice nejlidnatějšího města USA.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy