FOTO: Francouzská policie rozhání romská tábořiště

FOTO: Francouzská policie rozhání romská tábořiště
Sarkozy hovoří o řešení problémů Romů a kočovníků, takzvaných "gens du voyage." Lidé z této komunity kočují po Francii s dodávkami a karavany. Jsou různého původu, nejen romského.
"Evakuovat a rušit táborová městečka jen kvůli tomu, že jejich obyvateli jsou Romové, je rasistické. Vláda přilévá olej do ohně a ve svých současných problémech si hledá snadno dostupného obětního beránka," řekl zpravodajskému serveru France24.com viceprezident Francouzské ligy pro lidská práva Malik Salemkour.
Tábořiště dobrovolně navštěvují lékaři a lékařky, kteří místním obyvatelům nabízejí základní vyšetření.
Lékařské návštěvy se konají každý týden.
Foto: Reuters
Martin Novák Martin Novák, Monika Horáková
12. 8. 2010 11:55

Francie se rozhodla zasáhnout proti téměř polovině ze šesti stovek tábořišť, kde žijí skupiny Romů. Část obyvatel těchto kolonií chce vyhostit do zemí, ze kterých přijeli. "Během tří měsíců bude polovina z těchto nelegálních táborů a squatů zrušena," prohlásil ministr vnitra Brice Hortefeux.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy