Foto: Všechno pokryl popel, hasiči nacházejí ohořelá těla. Výbuch sopky v Guatemale má 69 obětí

Zásah záchranářů po erupci vulkánu Fuego v Guatemale.
Volcán de Fuego (Ohnivá sopka) ve středoamerické Guatemale se v neděli probudil k životu.
Začal chrlit lávu a černý kouř a pokryl své okolí včetně části hlavního města Guatemala vrstvou těžkého popela.
...
Zemřelo nejméně 69 lidí.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 5. 6. 2018 11:14
Při největší erupci za poslední čtyři desetiletí přišlo v Guatemale o život nejméně 69 lidí a stovky dalších utrpěly zranění. Vulkán Fuego, který leží asi 40 kilometrů na západ od metropole Guatemala, začal v neděli chrlit lávu a hustý černý kouř. Sopečný popel pokryl vše v okolí desítek kilometrů.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy