Foto z epicentra protestů. Tady Egypťané bojují za Mursího

Foto z epicentra protestů. Tady Egypťané bojují za Mursího
Tento muž vyznává přísný a radikální směr islámu nazývaný salafismus. Z násilí neviní řadové vojáky, ale jejich velitele v čele s ministrem obrany Abdalem Fattáhem Sísím. Toho považuje za zrádce.
Jiní si o Sísím myslí, že je jako osel.
Mursího příznivec s tmavými brýlemi řekl Aktuálně.cz, že je připraven stát se mučedníkem a zemřít, když armáda na tábor zaútočí.

Muslimské bratrstvo uspělo v loňských volbách. Získalo nejvíce míst v parlamentu a prezidentský post. Rok poté je všechno jinak. Nemá nic a jeho vedení je pod tlakem armády a justice. Několik předáků hnutí je zatčeno.
Armáda zatím nechává městečko vzdoru na pokoji. Zatím.
Foto: Martin Novák
Martin Novák Martin Novák
11. 7. 2013 11:36

Nad Egyptem se vznáší hrozba krvavého konfliktu. Armáda za potlesku levicové a liberální opozice odstavila od moci a zatkla prezidenta Muhammada Mursího a několik dalších předáků hnutí Muslimské bratrstvo. Mursí byl zatčen a parlament, kde mělo Muslimské bratrstvo (respektive jím vytvořená Strana práva a spravedlnosti) většinu, rozpuštěn. Stoupenci odvolaného prezidenta se nemíní s takovým stavem smířit. Jejich stanový tábor navštívil reportér Aktuálně.cz Martin Novák.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Výjimku z nošení roušek dostanou děti do 2 let a řidiči, kteří jsou v autě sami

Zákaz vycházení bez pokrývky nosu a úst, který platí od 19. března, se nově nebude vztahovat na děti do dvou let věku a řidiče, kteří jsou v motorovém vozidle sami. Na dnešním zasedání toto usnesení schválila vláda, informoval na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Podle ministra výjimka vznikla po konzultaci s odborníky. Poměrně dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech, uvedl Vojtěch.

Zdroj: ČTK
Další zprávy