Dvě rány palicí do sudu a pivo teče proudem. Začal 185. ročník Oktoberfestu

Oktoberfest 2018.
V Mnichově začal v sobotu další ročník Oktoberfestu. Potrvá až do 7. října, a přilákat má podle organizátorů až 6 milionů návštěvníků. Vypijí kolem sedmi milionů litrů piva, které je letos zase o něco dražší než před rokem - tuplák stojí skoro 11 euro.
Starosta Mnichova Dieter Reiter festival tradičně zahájil dvěma údery dřevěnou palicí do sudu s pivem, do kterého tak zarazil pípu. "O'zapft is!" (Je naraženo), potěšil všechny přítomné Reiter.
Ve velkém festivalovém stanu rodiny Schottenhamelů si první natočený džbánek piva vychutnal bavorský premiér Markus Söder. Následovala píseň "Ein Prosit" (Na zdraví).
TIsícovky lidí si ještě před sobotním polednem užily slavnostní průvod kapel a ozdobených vozů směřujících na zahájení festivalu.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
22. 9. 2018 17:35
Během festivalu se každoročně vypije asi 7 milionů litrů piva. "Právo prvního džbánku" měl bavorský premiér Markus Söder. Načepoval mu ho osobně starosta Mnichova ve velkém festivalovém stanu rodiny Schottenhamelů.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy