Foto: Druhá tvář KLDR. Tak utrácí země, která má hlad

Foto: Druhá tvář KLDR. Tak utrácí země, která má hlad
V části země je nouze o základní potraviny, jinde se ale mohutně buduje. Severokorejský vůdce Kim Čong-un přijel zkontrolovat dokončovací práce plaveckého komplexu.
Přítomné davy lidí ho nadšeně vítaly.
Plavecký areál je pojat velkolepě.
Vůdce byl se stavbou spokojen. To budou na Západě koukat.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí Reuters, Zahraničí
26. 9. 2013 23:27
Zavítejte do míst, kde jsou vedle bídy i luxusní zábavní parky a obytné komplexy

Je to země kontrastů. Miliony lidí tu žijí v naprosté chudobě a trápí je hlad. Severní Korea však do světa vysílá fotky, kterak staví obří zábavní parky, aquacentra, 3D kina, luxusní videoherny či moderní městečko pro vědce. Pořádá i nákladné masové přehlídky a sportovní akce. Vítejte v zemi nečekaných možností.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy