Obrazem: Hrdý kovboj, Lincoln a tisíce fanoušků. Trump odstartoval kampaň k volbám

Obrazem: Hrdý kovboj, Lincoln a tisíce fanoušků. Trump odstartoval kampaň k volbám
Americký prezident Donald Trump v úterý oficiálně zahájil svou kampaň za znovuzvolení hlavou Spojených států.
Se svými příznivci se sešel v Orlandu na Floridě.
Američané půjdou k volbám už příští rok.
Trump se opět prezentoval jako politický "outsider" a rebel, který zatřásl a znovu zatřese washingtonským establishmentem. "Jestli chcete skoncovat s tím zkorumpovaným systémem jednou provždy, přijďte 3. listopadu a hlasujte, hlasujte, hlasujte," řekl.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
19. 6. 2019 11:25
Americký prezident Donald Trump v úterý na Floridě oficiálně zahájil svou kampaň za znovuzvolení do Bílého domu. Tisícům svých fanoušků, kteří na shromáždění dorazili, vyjmenoval své úspěchy. A zkritizoval bývalou soupeřku Hillary Clintonovu i exprezidenta Baracka Obamu a slíbil, že on nikdy nezklame.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud odmítl žalobu kraje na šumavský národní park a ministerstvo kvůli zónám

Krajský soud v Českých Budějovicích odmítl žalobu Jihočeského kraje na šumavský národní park a ministerstvo životního prostředí kvůli poslednímu návrhu zón území. Soud uvedl, že na rozhodování ve sporu nemá pravomoc. ČTK to dnes řekl právní zástupce NP Šumava Miloš Tuháček. Kraj se na soud obrátil s tvrzením, že jej národní park i ministerstvo prakticky vyloučily z jednání o rozčlenění zón ochrany přírody.

"Podobné záležitosti by asi měl spíše řešit Ústavní soud," řekl Tuháček. Krajský soud v odůvodnění usnesení uvedl, že kvůli absenci základní podmínky řízení mu nezbylo než žalobu odmítnout. Proti rozhodnutí je možné podat kasační stížnost k nejvyššímu správnímu soudu.

Jihočeský kraj žalobou reagoval na loni projednávanou takzvanou zonaci, která navrhovala park rozdělit na čtyři území s rozdílným přístupem. Návrh počítal s tím, že nejpřísnější režim, v němž se nesmí zasahovat, platí pro 27 procent rozlohy NP Šumava. Rozdělení zón kritizovali někteří vědci, kteří tvrdili, že území s nejpřísnějším režimem by mělo zabírat až polovinu parku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy