Obrazem: Hrdý kovboj, Lincoln a tisíce fanoušků. Trump odstartoval kampaň k volbám

Obrazem: Hrdý kovboj, Lincoln a tisíce fanoušků. Trump odstartoval kampaň k volbám
Americký prezident Donald Trump v úterý oficiálně zahájil svou kampaň za znovuzvolení hlavou Spojených států.
Se svými příznivci se sešel v Orlandu na Floridě.
Američané půjdou k volbám už příští rok.
Trump se opět prezentoval jako politický "outsider" a rebel, který zatřásl a znovu zatřese washingtonským establishmentem. "Jestli chcete skoncovat s tím zkorumpovaným systémem jednou provždy, přijďte 3. listopadu a hlasujte, hlasujte, hlasujte," řekl.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
19. 6. 2019 11:25
Americký prezident Donald Trump v úterý na Floridě oficiálně zahájil svou kampaň za znovuzvolení do Bílého domu. Tisícům svých fanoušků, kteří na shromáždění dorazili, vyjmenoval své úspěchy. A zkritizoval bývalou soupeřku Hillary Clintonovu i exprezidenta Baracka Obamu a slíbil, že on nikdy nezklame.
 

Právě se děje

před 8 minutami

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy