Foto: Prostě to vznikne. Trump přiletěl k hranici s Mexikem, stráži sliboval plot

Americký prezident Donald Trump navštívil hranici s Mexikem.
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek navštívil jižní hranici USA sousedící s Mexikem.
Už od prezidentských voleb z roku 2016 slibuje, že v oblasti postaví zeď, která by zabránila nelegálním migrantům z Mexika vstoupit do Spojených států.
Před několika dny Trump nicméně připustil, že by místo betonové zdi mohl postačit ocelový plot.
Ten by měl kromě nelegální migrace zabránit také pašování drog a pronikání zločinců na americké území.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
11. 1. 2019 12:49
Prezident Spojených států Donald Trump se ve čtvrtek zastavil v oblastech u hranice s Mexikem. Tam by rád v budoucnu vybudoval zeď nebo plot, které by zabránily nelegálním běžencům ve vstupu do USA. Téma ve čtvrtek znovu otevřel, zatímco navštívil imigrační centrum a promluvil k pohraničníkům.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy