Foto: Prostě to vznikne. Trump přiletěl k hranici s Mexikem, stráži sliboval plot

Americký prezident Donald Trump navštívil hranici s Mexikem.
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek navštívil jižní hranici USA sousedící s Mexikem.
Už od prezidentských voleb z roku 2016 slibuje, že v oblasti postaví zeď, která by zabránila nelegálním migrantům z Mexika vstoupit do Spojených států.
Před několika dny Trump nicméně připustil, že by místo betonové zdi mohl postačit ocelový plot.
Ten by měl kromě nelegální migrace zabránit také pašování drog a pronikání zločinců na americké území.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
11. 1. 2019 12:49
Prezident Spojených států Donald Trump se ve čtvrtek zastavil v oblastech u hranice s Mexikem. Tam by rád v budoucnu vybudoval zeď nebo plot, které by zabránily nelegálním běžencům ve vstupu do USA. Téma ve čtvrtek znovu otevřel, zatímco navštívil imigrační centrum a promluvil k pohraničníkům.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy