Foto dne: Její veličenstvo na tenise. Nemá ho ráda

Simona Holecová
24. 6. 2010 17:05
Britská královna Alžběta II. přijela po 33 letech na tenis do Wimbledonu
Královna se ve Wimbledonu zdraví s hráči. Tradice, podle které mají tenisté zdravit hosty královské lóže úklonou a tenistky pukrletem, byla před sedmi lety zrušena. Tváří v tvář královně ji ovšem dodrželi všichni.
Královna se ve Wimbledonu zdraví s hráči. Tradice, podle které mají tenisté zdravit hosty královské lóže úklonou a tenistky pukrletem, byla před sedmi lety zrušena. Tváří v tvář královně ji ovšem dodrželi všichni. | Foto: Reuters

Upřímně řečeno, na snímcích ze čtvrtečního odpoledne nevypadá britská panovnice Alžběta II. zvlášť nadšeně. Na mnoha se lehce chmuří, na mnoha naučeně usmívá.

Ale - byla tam.

Její veličenstvo dorazilo po pauze trvající třiatřicet let na kurty All England Clubu.

Podívat se na zápas Wimbledonu.

Byl to výkon, který diváci i komentátoři britských listů ocenili. Protože - královnu tenis opravdu, opravdu nebaví.

Andy Murray (vepředu) a Jarkko Nieminen se uklánějí královně.
Andy Murray (vepředu) a Jarkko Nieminen se uklánějí královně. | Foto: Reuters

Bližší jsou jí koně - výročních dostihů v Ascotu se účastní s železnou pravidelností. Lásku k bílému sportu v ní nevzbudil ani fakt, že její otec král Jiří VI. vůbec nebyl špatný tenista. V roce 1926, před nástupem na trůn, se účastnil světového poháru.

Nutno dodat, že v double - hrál s kapitánem Greigem - prohráli hladce v první kole. (Jak dodává Reuters, jejich pokořitelé v hladomorně neskončili.)

Královna si ve Wimbledonu prohlédla areál, trénující juniory, zastavila se a decentně popovídala se sběrači míčků. Pak už ji čekala královská lóže na centrkurtu a synchronizovaná úklona hráčů. Skota Andyho Murrayho, kterého čekal zápas s Finem Jarkkem Nieminenem. (Úklonu provedli s jednou rukou složenou na břiše a s druhou na zádech).

Moc se nepočítalo s tím, že by Alžběta II. absolvovala i druhou hru a šla se podívat na ženy. "Je horko. Jí je 84. A nesnáší tenis," řekl listu List The Independent zdroj z královského paláce.

Přesto skotskému hráči přinesla štěstí. Murray vyhrál hladce 6-3 6-4 6-2.

Zbývá už jen dodat, že Agličany sice mnohem víc zajímá postup fotbalistů na MS do osmifinále, kde se utkají s Německem (sic!), ale i na wimbledonské královské dostaveníčko si mohli vsadit.

Bookmakeři nabízeli kurz 12:1 na to, že královna uvidí naháče. Tedy, že akce využije nějaký exhibicionista a vyběhne na centrkurt "jen tak".

Patnáct strážníků dohlíželo na kurt zbytečně. Šaty všech přítomných zůstaly nesvlečeny.

Je horko. Královně je 84 let. A nemá ráda tenis.
Je horko. Královně je 84 let. A nemá ráda tenis. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy