Foto: Na zemi leží květiny, Němci se na místě vraždy hádají. Navštívili jsme Chemnitz

Podívejte se, jak vypadá život v německém Chemnitzu po vraždě a neonacistických demonstracích.
Chodník v centru německého města Chemnitz (Saská Kamenice), které leží nedaleko hranic s Českem, připomíná tragédii z noci ze soboty na neděli.
Lidé obcházejí jeden větší a jeden menší kruh svíček a květin, které poukazují na místo vraždy.
O život tu přišel 35letý truhlář Daniel H. Jeho matka byla Němka a otec Kubánec.
Ubodal ho nejspíš jeden z dvojice mladíků, kteří se s ním v noci střetli. Co k vraždě vedlo, policie zatím nesdělila. Jeden podezřelý je Iráčan, druhý Syřan.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
31. 8. 2018 6:50
Reportéři Aktuálně.cz navštívili německé město Chemnitz, kde před několika dny došlo k vraždě 35letého muže, po které následovaly protesty pravicových radikálů. Lidé na místo nosí svíčky. A hádají se, když přijdou položit květiny i arabsky mluvící mladíci. Z vraždy je podezřelý Iráčan a Syřan, městem a celým Saskem lomcuje protiimigrační nálada. Naposledy se tu demonstrovalo ve čtvrtek večer.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

V německém Rot am See se střílelo, podle médií zemřelo šest lidí

Nejméně šest lidí zahynulo při střelbě ve městě Rot am See na jihozápadě Německa. Informoval o tom portál Focus. Policie počet obětí neupřesnila, uvedla jen, že jsou zranění a zřejmě i mrtví. Sdělila také, že zadržela člověka, kterého z činu podezírá. Dodala, že podle prvních poznatků se případ zřejmě týká vztahových problémů.

Rot am See leží na poloviční cestě mezi Norimberkem a Stuttgartem.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Česká diplomacie bude s Čínou řešit zrušení přímé linky mezi Prahou a Pekingem

Český velvyslanec v Pekingu bude s čínskou stranou řešit příčinu zrušení přímé linky mezi hlavními městy obou zemí. Informuje o tom Deník N. "Ministr zahraniční pověřil českého velvyslance v Pekingu, aby u čínských partnerů zjistil příčinu pozastavení prodeje letenek na přímý let Peking-Praha," řekla deníku mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy