Foto: Na zemi leží květiny, Němci se na místě vraždy hádají. Navštívili jsme Chemnitz

Podívejte se, jak vypadá život v německém Chemnitzu po vraždě a neonacistických demonstracích.
Chodník v centru německého města Chemnitz (Saská Kamenice), které leží nedaleko hranic s Českem, připomíná tragédii z noci ze soboty na neděli.
Lidé obcházejí jeden větší a jeden menší kruh svíček a květin, které poukazují na místo vraždy.
O život tu přišel 35letý truhlář Daniel H. Jeho matka byla Němka a otec Kubánec.
Ubodal ho nejspíš jeden z dvojice mladíků, kteří se s ním v noci střetli. Co k vraždě vedlo, policie zatím nesdělila. Jeden podezřelý je Iráčan, druhý Syřan.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
31. 8. 2018 6:50
Reportéři Aktuálně.cz navštívili německé město Chemnitz, kde před několika dny došlo k vraždě 35letého muže, po které následovaly protesty pravicových radikálů. Lidé na místo nosí svíčky. A hádají se, když přijdou položit květiny i arabsky mluvící mladíci. Z vraždy je podezřelý Iráčan a Syřan, městem a celým Saskem lomcuje protiimigrační nálada. Naposledy se tu demonstrovalo ve čtvrtek večer.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 2 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 2 hodinami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy