Foto: Čaputová vs. Šefčovič. Slováky čeká vypjaté finále, takhle volili v prvním kole

Foto: Čaputová vs. Šefčovič. Slováky čeká vypjaté finále, takhle volili v prvním kole
Slováci v sobotu volili v prvním kole prezidentských voleb. O přízeň voličů se ucházelo celkem 15 kandidátů.
Domov důchodců ve vesnici Horná Mariková jen pár kilometrů od českých hranic.
...
Slováci volili i ve věznicích, snímek z Ilavy u Trenčína.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
17. 3. 2019 13:06
Slovenští voliči do druhého kola prezidentských voleb poslali právničku Zuzanu Čaputovou a eurokomisaře Maroše Šefčoviče. O nové hlavě státu a nástupci Andreje Kisky, který podruhé nekandiduje, se tak rozhodne poslední březnovou sobotu. Podívejte se na snímky ze sobotních voleb.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy