Bouře přišla zničehonic, pak nastal chaos. Svědectví z Chalkidiki, kde zemřeli Češi

Bouře přišla zničehonic, pak nastal chaos. Svědectví z Chalkidiki, kde zemřeli Češi
Silná bouře, která přišla po několika horkých dnech, kdy teplota dosahovala téměř čtyřiceti stupňů Celsia, zasáhla poloostrov Chalkidiki na severu Řecka. Poblíž vyznačeného města Nea Mudania zemřeli dva Češi, když se s nimi převrátil autokaravan.
Lidé, kteří na Chalkidiki trávili začátek prázdnin, prudkou změnu počasí nečekali. "Přišlo to doslova zničehonic," popsala britské stanici BBC Emily Kishtoová, která byla osudný den na večírku s rodinou na jedné z pláží.
"Světla na pláži zhasla a propukl chaos. Lidé běhali, křičeli a snažili se dostat z pláže pryč," vylíčila.
Personál hotelu ji i s dětmi ukryl za barem, který se ale kvůli silnému dešti začal rychle plnit vodou.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
11. 7. 2019 11:36
Na řeckém poloostrově Chalkidiki na severu země platí po středeční bouři a krupobití stav nouze. Oblíbenou turistickou destinaci zasáhla vichřice, na pobřeží padaly velké kroupy. Začátkem prázdnin tam u moře tráví dovolenou tisíce turistů. Nejméně šest jich zemřelo, a to včetně dvou Čechů, se kterými se převrátil karavan. Dalších třicet lidí skončilo v nemocnici, úřady také pohřešují dvaašedesátiletého rybáře. Na Chalkidiki pobývá s cestovními kancelářemi asi 7500 Čechů. Další tisíce lidí do oblasti jezdí samostatně, počet českých turistů na místě tak zřejmě bude vyšší než deset tisíc. Velvyslanectví v Aténách jim poskytuje veškerou možnou pomoc.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy