Bitva o Berlín obrazem: Město obklíčili rudoarmějci, Hitler páchá sebevraždu

Bitva o Berlín obrazem: Město obklíčili rudoarmějci, Hitler páchá sebevraždu
Britský premiér Winston Churchill a americký generál George Patton chtěli zaútočit namísto sovětských vojsk sami, pokud by k tomu byla dobrá příležitost.
Mohutného dělostřeleckého útoku se účastnily tisíce děl a raketometů 1. běloruského frontu slavného sovětského maršála Georgije Konstantinoviče Žukova.
29. dubna sovětské jednotky zaútočily na ministerstvo vnitra a později i na budovu Říšského sněmu.
Do hledáčku sovětského dělostřelectva se dostala i budova říšského kancléřství.
Foto: Olga / Klimbin (aka) / Flickr.com, Yevgeni Khaldei
Zahraničí Dan Poláček Zahraničí, Dan Poláček
Aktualizováno 29. 4. 2020 10:00
Před 75 lety se na evropském kontinentě vedla finální bitva, která vedla ke konci druhé světové války v Evropě. Boje o Berlín. Podívejte se na snímky, které zachycují bombardování hlavního města nacistické říše, postup sovětských vojsk i pád Říšského sněmu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Platnost řidičských průkazů se kvůli frontám prodlouží

Platnost řidičských průkazů se prodlouží, nyní propadlé doklady tak nebude nutné měnit. Opatření zatím platí po dobu nouzového stavu, ministerstvo dopravy však navrhuje jeho pokračování až do konce března, oznámil dnes úřad. Pracoviště registru vozidel a řidičů byla v minulých dnech v některých městech kvůli zkrácené pracovní době přehlcená a vytvářely se dlouhé fronty.

Opatření, na kterém se resort dopravy dohodl s ministerstvem vnitra, platí pro řidičské průkazy a průkazy profesní způsobilosti řidiče. "Za předpokladu, že uplynula doba platnosti dokladů v době trvání nouzového stavu, se hledí na tyto doklady jako na platné, respektive držitelé těchto dokladů nebudou za výkon činnosti realizovaný s dokladem, jenž v době nouzového stavu pozbyl plynutím času své platnosti, v přestupkovém řízení postihováni," stojí v metodickém stanovisku ministerstva dopravy, které dnes dostaly jednotlivé úřady.

Další zprávy