Nezlomná vůle: Nemá nohy, a tak hory zdolává po rukou

Nezlomná vůle: Nemá nohy, a tak hory zdolává po rukou
Hora Chua-šan má pět vrcholů, přičemž ten nejvyšší se tyčí do 2100 metrů. Jde o posvátné místo taoistické víry a na jednotlivé vrcholy vede strmé schodiště.
Čchenovy paže skrývají neuvěřitelnou sílu,...
... která se mu hodí, jelikož jde o extrémně namáhavý výstup.
Dlaně mu obvykle chrání dva krychlovité nástavce. Někdy si ale musí vystačit jen s jednoduchými rukavicemi. Není proto divu, že Čchen mívá po každém takovém výstupu ruce pokryté krví z rozpraskaných puchýřů.
Foto: ČTK
ČTK Dan Poláček ČTK, Profimedia, Dan Poláček
16. 8. 2012 8:30

Vůle devětadvacetiletého Čchen Čoua je nepřehlédnutelná. Když mu bylo 13, přišel při naskakování na vlak o obě nohy. Tragická událost ho ale nezlomila.

Když dospěl, začal se živit jako pouliční zpěvák. A jelikož ho fascinují hory, rozhodl se, že je navzdory svému handicapu začne zdolávat. Dobyl mimo jiné pět vrcholů hory Chua-šan, na které vedou úzké schody.

 

Právě se děje

před 24 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy