Foto: Balet jen pro bohaté? V Riu mají baletní školu i ti nejchudší

Foto: Balet jen pro bohaté? V Riu mají baletní školu i ti nejchudší
Každý den je Marie štastná, že se může naplno věnovat milovanému baletu.
Předtím, než odejde do baletní školy, se doma pokaždé pečlivě rozcvičí.
Baletní školu BST navštěvují převážně dívky. Škola má celkem 6 tříd a studuje v ní zhruba 150 studentů a studentek ve věku od 3,5 roku až do 18 let.
Dívky se před začátkem baletní hodiny pečlivě upravují.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
31. 8. 2012 15:19

V brazilském Riu funguje baletní škola s názvem Ballet de Santa Teresa (BST) . Provozuje ji nezisková organizace, která umožňuje dětem, jež vyrůstají v problematických podmínkách, se zadarmo učit baletnímu umění. Podívejte se, jak to vypadá, když hodiny baletu nejsou jen výsadou bohatých.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy