Foto: Balet jen pro bohaté? V Riu mají baletní školu i ti nejchudší

Foto: Balet jen pro bohaté? V Riu mají baletní školu i ti nejchudší
Každý den je Marie štastná, že se může naplno věnovat milovanému baletu.
Předtím, než odejde do baletní školy, se doma pokaždé pečlivě rozcvičí.
Baletní školu BST navštěvují převážně dívky. Škola má celkem 6 tříd a studuje v ní zhruba 150 studentů a studentek ve věku od 3,5 roku až do 18 let.
Dívky se před začátkem baletní hodiny pečlivě upravují.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
31. 8. 2012 15:19

V brazilském Riu funguje baletní škola s názvem Ballet de Santa Teresa (BST) . Provozuje ji nezisková organizace, která umožňuje dětem, jež vyrůstají v problematických podmínkách, se zadarmo učit baletnímu umění. Podívejte se, jak to vypadá, když hodiny baletu nejsou jen výsadou bohatých.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy