Foto: Astronaut fotí život ve vesmíru, má statisíce fanoušků

Foto: Astronaut fotí život ve vesmíru, má statisíce fanoušků
Tohle je AstroTerry...
... občanským jménem Terry W. Virts (vpravo nahoře). Jeden ze členů mise na ISS.
Čtyři z astronautů, včetně Virtse, se budou vracet 14. května. Dva zbývající - Rus Michail Kornijenko a Američan Scott Kelly - zde zůstanou celkem rok, až do března 2016. Na snímku Země pokrytá mraky.
Prozatím ale Terry W. Virts posílá na Zemi unikátní fotografie z orbitu naší planety, které pak na sociálních sítích Twitter a Instagram sdílejí desetitisíce lidí. Zde sluneční panel stanice zasahuje do východu slunce nad Filipínami.
Foto: Terry W. Virts/NASA // instagram.com/astro_terry
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 4. 2015 20:25
Američan Terry W. Virts je světovým hitem sociálních sítí. Podívejte se na jeho úchvatné snímky Země i každodenního života na ISS.

Oběžná dráha - Na misi je jich šest, ale tím neslavnějším je bezesporu americký letecký inženýr Terry W. Virts.

Sedmačtyřicetiletý bývalý letec sdílí na Twitteru a Instagramu jedinečné fotografie Země, jak ji z výšky 400 kilometrů vidí on a další astronauti.

Svým fanouškům rovněž přibližuje každodenní život na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

Na výběr fotografií se můžete podívat v naší galerii.

AstroTerry používá i populární stránku Vine, kam umisťuje šestivteřinová videa. Vidět tak můžete polární záři nad severním pólem, západ Měsíce za Zemi či důkaz, že udělat si účes v nulové gravitaci není úplně sranda.

Nechybí ani hodinové video výstupu astronautů do vesmíru z vlastního pohledu, které jako by vypadlo z hollywoodských trháků.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy