Foto: Astronaut fotí život ve vesmíru, má statisíce fanoušků

Foto: Astronaut fotí život ve vesmíru, má statisíce fanoušků
Tohle je AstroTerry...
... občanským jménem Terry W. Virts (vpravo nahoře). Jeden ze členů mise na ISS.
Čtyři z astronautů, včetně Virtse, se budou vracet 14. května. Dva zbývající - Rus Michail Kornijenko a Američan Scott Kelly - zde zůstanou celkem rok, až do března 2016. Na snímku Země pokrytá mraky.
Prozatím ale Terry W. Virts posílá na Zemi unikátní fotografie z orbitu naší planety, které pak na sociálních sítích Twitter a Instagram sdílejí desetitisíce lidí. Zde sluneční panel stanice zasahuje do východu slunce nad Filipínami.
Foto: Terry W. Virts/NASA // instagram.com/astro_terry
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 4. 2015 20:25
Američan Terry W. Virts je světovým hitem sociálních sítí. Podívejte se na jeho úchvatné snímky Země i každodenního života na ISS.

Oběžná dráha - Na misi je jich šest, ale tím neslavnějším je bezesporu americký letecký inženýr Terry W. Virts.

Sedmačtyřicetiletý bývalý letec sdílí na Twitteru a Instagramu jedinečné fotografie Země, jak ji z výšky 400 kilometrů vidí on a další astronauti.

Svým fanouškům rovněž přibližuje každodenní život na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

Na výběr fotografií se můžete podívat v naší galerii.

AstroTerry používá i populární stránku Vine, kam umisťuje šestivteřinová videa. Vidět tak můžete polární záři nad severním pólem, západ Měsíce za Zemi či důkaz, že udělat si účes v nulové gravitaci není úplně sranda.

Nechybí ani hodinové video výstupu astronautů do vesmíru z vlastního pohledu, které jako by vypadlo z hollywoodských trháků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá prošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Petr Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Celou událost již prověřuje policie. Pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Zdroj: Domácí
Další zprávy