Foto: Astronaut fotí život ve vesmíru, má statisíce fanoušků

Foto: Astronaut fotí život ve vesmíru, má statisíce fanoušků
Tohle je AstroTerry...
... občanským jménem Terry W. Virts (vpravo nahoře). Jeden ze členů mise na ISS.
Čtyři z astronautů, včetně Virtse, se budou vracet 14. května. Dva zbývající - Rus Michail Kornijenko a Američan Scott Kelly - zde zůstanou celkem rok, až do března 2016. Na snímku Země pokrytá mraky.
Prozatím ale Terry W. Virts posílá na Zemi unikátní fotografie z orbitu naší planety, které pak na sociálních sítích Twitter a Instagram sdílejí desetitisíce lidí. Zde sluneční panel stanice zasahuje do východu slunce nad Filipínami.
Foto: Terry W. Virts/NASA // instagram.com/astro_terry
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 4. 2015 20:25
Američan Terry W. Virts je světovým hitem sociálních sítí. Podívejte se na jeho úchvatné snímky Země i každodenního života na ISS.

Oběžná dráha - Na misi je jich šest, ale tím neslavnějším je bezesporu americký letecký inženýr Terry W. Virts.

Sedmačtyřicetiletý bývalý letec sdílí na Twitteru a Instagramu jedinečné fotografie Země, jak ji z výšky 400 kilometrů vidí on a další astronauti.

Svým fanouškům rovněž přibližuje každodenní život na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

Na výběr fotografií se můžete podívat v naší galerii.

AstroTerry používá i populární stránku Vine, kam umisťuje šestivteřinová videa. Vidět tak můžete polární záři nad severním pólem, západ Měsíce za Zemi či důkaz, že udělat si účes v nulové gravitaci není úplně sranda.

Nechybí ani hodinové video výstupu astronautů do vesmíru z vlastního pohledu, které jako by vypadlo z hollywoodských trháků.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy, uvedla izraelská armáda

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy. Ve čtvrtek před půlnocí SELČ o tom bez dalších podrobností informoval twitterový účet Izraelských obranných sil (IDF).

Agentura Reuters nicméně následně uvedla, že se zřejmě nejedná o pozemní invazi, ale pouze o dělostřelecký útok z izraelského území a další vlnu leteckých úderů. Odvolává se přitom na izraelské vojenské zpravodaje obeznámené se situací.

Také obyvatelé severní části Gazy poblíž izraelských hranic podle Reuters hlásí dělostřeleckou palbu, ale žádné pozemní jednotky nevidí.

Deník The New York Times naopak napsal, že mluvčí izraelské armády podplukovník Jonathan Conricus potvrdil, že "v Gaze útočí pozemní jednotky společně s leteckými silami".

Média už během čtvrtku informovala, že Izrael podél hranice s Pásmem Gazy soustředí pozemní jednotky a tanky a je možné, že se chystá na pozemní operaci.

Zdroj: Zahraničí
před 3 hodinami

Na sever Izraele dopadly tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn

Na sever Izraele byly ve čtvrtek vypálené tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn. Podle izraelské armády rakety dopadly do neobydlené oblasti na pobřeží, informoval zpravodajský server The Times of Israel.

Jelikož rakety z jihu Libanonu směřovaly do neobydlené oblasti, nespustily se varovné sirény a ani protivzdušný obranný systém. Izraelská armáda jako obvykle nekomentovala, kdo podle ní za útokem z Libanonu stojí. Libanonská televizní stanice MTV citovala zdroj z libanonské armády, podle něhož rakety vystřelila zřejmě palestinská skupina, nikoli libanonské radikální hnutí Hizballáh, podporované Íránem, úhlavním nepřítelem Izraele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy