Obrazem: V Anglii oslavili supersobotu. Opět mohli za zábavou, do hospod či k holiči

Horská dráha na pláži. Po tříměsíčních omezeních potěšila návštěvníky více než jindy.
Vláda otevření hospod omezila až od sobotního rána, aby zabránila neřízeným pitkám během noci na sobotu. Již v pátek si ale pintu cideru dopřál princ William. A podle jeho vzoru i řada mladých lidí na londýnském Borough Market.
Pivaři na Twitteru vedli do poslední chvíle diskuze o tom, kde si v sobotu brzy ráno budou moci nechat načepovat pivo.
Deník The Guardian použil v titulku Johnsonovo varování, aby lidé nezodpovědným chováním výsledky tažení proti koronaviru nezničili. Těmito obavami se kritici otevřených hospod netají a upozorňují, že kvůli alkoholovým výstřelkům může koronavirus opět nabrat na síle.
Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock upozornil, že kdo se utrhne ze řetězu a začne pod vlivem alkoholu řádit, skončí v cele.
Foto: Reuters
kah ČTK kah, ČTK
Aktualizováno 5. 7. 2020 6:37
V Anglii nazývají 4. července supersobotou. Po více než třech měsících se znovu otevřely restaurace, hospody, ale také kadeřnictví, muzea či hotely. Znovu se mohly konat svatby, derby, utkání. Nadále však bylo nutné dodržovat řadu karanténních opatření.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Dozorující státní zástupce v kauze Čapí hnízdo podle Vrchního státního zastupitelství pochybil

Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch v kauze Čapí hnízdo podle Vrchního státního zastupitelství pochybil, když bezodkladně nereagoval na nové informace týkající se možného výslechu svědků. Tímto pochybením došlo podle Vrchního státního zastupitelství k průtahům v trestním řízení. 

"O výsledku dohledového přezkumu bylo podrobně informováno dozorové Městské státní zastupitelství v Praze, kdy jeho vedení by mělo na zjištěné pochybení reagovat a přijmout účinné opatření tak, aby k jeho opakování v budoucnu již nedošlo," popsala vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy