Foto: Alternativní medicína pro kočky i psy. Číňané si oblíbili akupunkturu pro domácí mazlíčky

Foto: Alternativní medicína pro kočky i psy. Číňané si oblíbili akupunkturu pro domácí mazlíčky
Největší její rozkvět nastal v Číně v 7. století, kdy se akupunktura stala samostatným oborem čínského léčitelství.
Již dříve se ale akupunktura rozšiřovala po celém východoasijském území.
Do Evropy dorazila tato léčebná metoda v 17. století, ale větší rozvoj akupunktury zde nastává až v druhé polovině 20. století.
U zvířat se začala používat až v poslední době.
Foto: Reuters
Reuters Vanda Nárožná Reuters, Vanda Nárožná
3. 9. 2017 14:40
Zvířata se stále častěji stávají právoplatnými členy domácnosti. Ruku v ruce s tím jsou chovatelé ochotni investovat nemalé peníze do jejich pohodlí, krásy a hlavně zdraví. Jednou z moderních forem je návrat k přírodě a tradičním léčebným metodám. V Číně se čím dál více objevuje léčba psů a koček pomocí akupunktury. Podívejte se na fotografie z kliniky v Šanghaji.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy