Foto: Alternativní Hair Show v Londýně

Foto: Alternativní Hair Show v Londýně
Vymyslet a vytvořit takový účes není jen tak. Proces trvá mnohdy dlouhé hodiny. Na fotografii vidíte v akci vlasového stylistu Dmitrije Vinokurova.
Modelky si před začátkem show navzájem zvědavě obhlížely vyrobené účesy.
K vidění byly i modely účesů pojaté ve střídmém duchu.
Zato tento účes je nepochybně velmi progresivní.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
19. 10. 2012 14:00

V Londýně pořádali 30. ročník přehlídky Alternative Hair Show, festivalu netradičně pojatých vlasových účesů. V roce 1983 ji založil uznávaný kadeřník Tony Rizzo, který se tak poté, co mu zemřel syn Valentino, snažil dostat k penězům na výzkum leukémie. Poslání akce se nezměnilo. Dnes je Alternative Hair Show považována za prestižní událost, kde se každoročně prezentují ti nejkreativnější kadeřníci světa. Podívejte se na fotografie.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: Ekonomika , ČTK
před 17 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy