Foto: Afghánská mise, která skončila smrtí. Ale i zázrakem

Foto: Afghánská mise, která skončila smrtí. Ale i zázrakem
Tohle je Miloš Prášil, vrchní praporčík elitní brigády rychlého nasazení, na cvičení v Doupovských horách. Teď slouží v Česku, v roce 2007 byl ale na misi v Afghánistánu.
Spolu s dalšími vojáky působil v českém rekonstrukčním týmu.
Tou dobou tam sloužil i těžce zraněný J. L., který po úterním sebevražedném atentátu bojuje o život na základně v Bagrámu.
Patrola českého rekonstrukčního týmu, v němž Miloš Prášil působil, pravidelně projížděla nehostinné afghánské hory.
Foto: Archiv 43. výsadkového praporu v Chrudimi
Jan Gazdík Zahraničí Jan Gazdík, Zahraničí
Aktualizováno 12. 7. 2014 11:28
Před sedmi lety ho zavalila lavina. Teď drží Miloš Prášil palce kamarádovi, který mu tenkrát pomohl. Bojuje o život - v afghánském Bagrámu.

Chrudim/KábulMiloš Prášil je vrchní praporčík elitní brigády rychlého nasazení. V roce 2007 ho v Afghánistánu zavalila lavina bahna a kamení, když přijel zachraňovat uvízlé kamarády.

Teď drží palce J. L., kterého v úterý těžce zranil sebevražedný atentátník u základny v Bagrámu. Dobře se totiž znají: sloužili spolu v českém rekonstrukčním týmu.

Redakce Aktuálně.cz získala souhlas se zveřejněním unikátních fotek, které vznikly během posledních tří dnů osudné patroly 3. května 2007 v provincii Badakšán, při níž byl Miloš Prášil těžce zraněn. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 5 minutami

USA přestanou Hongkongu připisovat zvláštní status, budou s ním jednat jako se zbytkem pevninské Číny

USA přestanou připisovat Hongkongu zvláštní status a budou s touto poloautonomní čínskou provincií nově jednat jako se zbytkem pevninské Číny. Exekutivním příkazem to nařídil prezident Donald Trump v reakci na přijetí nového bezpečnostního zákona pro Hongkong, který prosadil Peking. Trump rovněž podepsal zákon, jež uvaluje sankce proti bankám, jež spolupracují s čínskými představiteli, kteří se podíleli na přijetí a uskutečňování tohoto kontroverzního zákona.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ararat-Armenia obhájil titul v arménské fotbalové lize

Fotbalisté celku Ararat-Armenia získali podruhé za sebou arménský titul. Jerevanský klub, který existuje teprve tři roky, zvítězil v utkání posledního ligového kola nad Noahem 2:0 a udržel před ním první místo.

Ararat-Armenia vyhrál ligu o čtyři body a bude startovat v kvalifikaci Ligy mistrů. Druhý Noah a třetí Alaškert čekají boje o Evropskou ligu.

Dva nejlepší arménské celky se v pátek utkaly také v pohárovém finále. Trofej získal po penaltovém rozstřelu Noah, který byl rovněž založen v roce 2017.

Další zprávy