Focení za zvuku sirén. Z opevněné Oděsy je cítit hrdost, v dálce zní dunění střel

Focení za zvuku sirén. Z opevněné Oděsy je cítit hrdost, v dálce zní dunění střel
Život v ukrajinské Oděse plyne zdánlivě normálně.
Problémem je, že bojová linie s Ruskem je nedaleko. A střely dopadají i do města a jeho okolí.
Třetí největší město na Ukrajině má stejně obyvatel jako Praha. Ti, co neutekli, se i přes hrozbu bombardování snaží žít normální život.
Oděsa je přístavním městem na jihu Ukrajiny na pobřeží Černého moře.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Martin Novák Jakub Plíhal, Martin Novák
7. 9. 2022 5:29
Kvůli zaminovanému pobřeží a lodím odvážejícím ukrajinskou úrodu do světa byla a je černomořská Oděsa centrem světové pozornosti. Bohužel i proto zde často zní poplach před bombardováním. Přesto se na první pohled zdá, že život ve městě velkém jako Praha plyne relativně v běžných kolejích. Takhle Oděsu za zvuků sirén zachytil fotoreportér Aktuálně.cz.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Při výbuchu ve škole v Kábulu zahynulo 19 lidí

Sebevražedný pumový útok ve škole v šíitské části afghánského Kábulu si dnes vyžádal nejméně 19 mrtvých a 27 zraněných. S odvoláním na policii o tom informovala agentura Reuters, která snížila předchozí uváděnou bilanci 29 zraněných. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Policejní mluvčí Chálid Zadrán uvedl, že výbuch nastal ve vzdělávacím centru v západní části města, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Tato etnická skupina se v minulosti stávala terčem útoků radikální organizace Islámský stát (IS).

Útok se stal v době, kdy se ve škole konaly přijímací zkoušky. Školy jsou v muslimském Afghánistánu v pátek obvykle zavřené.

"Útoky na civilní cíle dokazují nelidskou krutost nepřítele a nedostatek morálních zásad," dodal policejní mluvčí. Neupřesnil ale, kdo podle názoru policie za útokem stojí.

Jde o další z řady útoků, které sužují Afghánistán od doby, kdy se před více než rokem v zemi ujalo moci radikální islamistické hnutí Tálibán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy