Firmě pověřené pořádáním ohňostroje v Moskvě vybuchl sklad

ČTK ČTK
23. 4. 2015 18:35
Mluvčí místní radnice nevyloučil, že nebezpečné látky byly uskladněny v rozporu se zákonem, protože sklad se nacházel v obytné budově.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Sklad zábavní pyrotechniky dnes explodoval v ruském městě Orjol na západě země. V následném požáru uhořeli dva lidé a dalších 17 včetně čtyř dětí bylo těžce zraněno.

Majitelem skladu byla podle ruských vyšetřovatelů společnost, která byla pověřena uspořádáním slavnostního ohňostroje v Moskvě během oslav 70. výročí konce druhé světové války.

Výbuch pyrotechniky byl podle ruských novinářů mohutný a oheň se rozšířil na okolní domy. Mluvčí místní radnice nevyloučil, že nebezpečné látky byly uskladněny v rozporu se zákonem, protože sklad se nacházel v obytné budově. O příčinách neštěstí se vyšetřovatelé dozvědí více, až budou plameny uhašeny.

Majitelem skladu byla ruská firma Maks, která podle agentury TASS vyhrála soutěž na uspořádání ohňostroje, jímž letos Moskva stejně jako každoročně oslaví válečné vítězství. Zda bude po dnešním neštěstí a případném trestním stíhání výsledek soutěže zrušen, není zatím známo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy