Fin věnoval UNICEF rekordních šest milionů eur, dojaly ho fotky ze Sýrie

ČTK ČTK
31. 5. 2017 1:59
Finský dárce věnoval Dětskému fondu OSN (UNICEF) šest milionů eur (téměř 159 milionů korun), což je nejvyšší částka, jakou kdy organizaci poslal soukromý donátor. Informovala o tom podle agentury AP mluvčí finského výboru UNICEF Kirsi Haruová. Dárce si přeje zůstat v anonymitě. Mluvčí uvedla, že dárce se rozhodl organizaci věnovat peníze poté, co ho dojaly fotografie a zprávy vykreslující strašlivé životní podmínky lidí v Sýrii. Haruová potvrdila, že zhruba dva miliony eur z daru budou směřovat právě do Sýrie, zatímco 1,5 milionu půjde na pomoc dětem ve Vietnamu a v Bolívii. Zbytek je určen na všeobecné humanitární účely.
UNICEF v Sýrii.
UNICEF v Sýrii. | Foto: UNICEF
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy