Pokutu za vás zaplatím, nabídl filmový Borat Čechům, kteří se v Astaně svlékli do jeho plavek

Zahraničí Zahraničí
21. 11. 2017 12:01
Britský herec Sacha Baron Cohen, který ztvárnil postavu Borata, nabídl skupince Čechů, že zaplatí jejich pokutu za obnažování v kazašské metropoli. Češi se v Astaně vysvlékli do známých zelených plavek, jaké nosil Borat, a fotili se u nápisu "I love Astana" (Miluji Astanu). Policisté každému z nich uložili pokutu v přepočtu 1500 korun.
Foto: Informburo.kz

Astana / Londýn - Skupinka šesti Čechů, kteří se vyfotili v kazašské metropoli Astaně v "úsporných" zelených plavkách, možná nebude muset platit pokutu. Alespoň ne ze svých peněz.

Šestice se předminulý pátek převlékla v centru Astany za hrdinu parodického filmu Borat. Chtěli se vyfotit u nápisu "I love Astana" (Miluji Astanu). Zakročila ale proti nim policie a každý dostal pokutu v přepočtu 1500 korun.

Teď se mužům ozval sám britský herec Sacha Baron Cohen, který ztvárnil Borata v 11 let starém filmu. Čechům nabídl, že pokutu zaplatí.

"Mým českým přátelům, kteří byli zatčeni. Pošlete mi vaše kontaktní údaje a důkaz, že jste to byli vy, a já zaplatím vaši pokutu," napsal Cohen na Facebook.

Parodická postava zaostalého a sprostého Borata, kterou před lety vytvořil britský komik Cohen, budí v Kazachstánu už delší dobu velké emoce.

Hlavním aktérem filmu "Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu" je rasistický, sexistický, sprostý a hlavně fiktivní kazašský reportér, který je například přesvědčen, že kazašské víno se vyrábí z koňské moči a gayové musí nosit modré klobouky.

V Boratově podání je Kazachstán špinavá díra plná potulných prostitutek.

Kazašské úřady proti filmu hned po jeho uvedení v roce 2006 ostře protestovaly a jeho promítání v zemi zakázaly. Paradoxně se ale zájem o návštěvu Kazachstánu výrazně zvýšil.

Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Další zprávy