Pokutu za vás zaplatím, nabídl filmový Borat Čechům, kteří se v Astaně svlékli do jeho plavek

Zahraničí Zahraničí
21. 11. 2017 12:01
Britský herec Sacha Baron Cohen, který ztvárnil postavu Borata, nabídl skupince Čechů, že zaplatí jejich pokutu za obnažování v kazašské metropoli. Češi se v Astaně vysvlékli do známých zelených plavek, jaké nosil Borat, a fotili se u nápisu "I love Astana" (Miluji Astanu). Policisté každému z nich uložili pokutu v přepočtu 1500 korun.
Foto: Informburo.kz

Astana / Londýn - Skupinka šesti Čechů, kteří se vyfotili v kazašské metropoli Astaně v "úsporných" zelených plavkách, možná nebude muset platit pokutu. Alespoň ne ze svých peněz.

Šestice se předminulý pátek převlékla v centru Astany za hrdinu parodického filmu Borat. Chtěli se vyfotit u nápisu "I love Astana" (Miluji Astanu). Zakročila ale proti nim policie a každý dostal pokutu v přepočtu 1500 korun.

Teď se mužům ozval sám britský herec Sacha Baron Cohen, který ztvárnil Borata v 11 let starém filmu. Čechům nabídl, že pokutu zaplatí.

"Mým českým přátelům, kteří byli zatčeni. Pošlete mi vaše kontaktní údaje a důkaz, že jste to byli vy, a já zaplatím vaši pokutu," napsal Cohen na Facebook.

Parodická postava zaostalého a sprostého Borata, kterou před lety vytvořil britský komik Cohen, budí v Kazachstánu už delší dobu velké emoce.

Hlavním aktérem filmu "Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu" je rasistický, sexistický, sprostý a hlavně fiktivní kazašský reportér, který je například přesvědčen, že kazašské víno se vyrábí z koňské moči a gayové musí nosit modré klobouky.

V Boratově podání je Kazachstán špinavá díra plná potulných prostitutek.

Kazašské úřady proti filmu hned po jeho uvedení v roce 2006 ostře protestovaly a jeho promítání v zemi zakázaly. Paradoxně se ale zájem o návštěvu Kazachstánu výrazně zvýšil.

Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Söder to nebude. Německá CDU chce jako nástupce Merkelové Armina Lascheta

Celostátní vedení Křesťanskodemokratické unie (CDU) se jasně vyslovilo pro předsedu strany Armina Lascheta jako kandidáta unie CDU/CSU na německého kancléře v zářijových volbách. Oznámil to podle agentury DPA mluvčí strany po šestihodinovém jednání špiček křesťanských demokratů v Berlíně. Pro Lascheta podle něj hlasovalo 31 členů vedení, devět pro jeho soupeře, předsedu sesterské Křesťansko-sociální unie (CSU) a bavorského premiéra Markuse Södera a šest členů se zdrželo.

Agentura AFP poznamenala, že populární bavorský vůdce Söder v předstihu přislíbil, že se podřídí rozhodnutí CDU. Laschet je současně premiérem Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy