reklama
 
 

Film, který popudil Severní Koreu, přece jen míří do kin

Aktualizováno 24. 12. 2014 7:44
Americký řetězec kin Alamo Drafthouse oznámil, že k premiéře filmu dostal od Sony Pictures povolení. Film poběží celkem ve více než 200 kinech.

New York - Některá americká kina nakonec ve čtvrtek podle všeho přece jen uvedou do kin snímek The Interview, který vyvolal diplomatické třenice mezi KLDR a Spojenými státy, ačkoli filmové studio Sony Pictures původně promítání v kinech kvůli bezpečnostním obavám zrušilo.

Sony Pictures dnes oznámilo, že komedii o severokorejském vůdci Kim Čong-unovi v "omezeném rozsahu" uvolní do kin.

Mluvčí společnosti Sony Pictures, která původně promítání kvůli obavám o bezpečnost zrušila, oznámil, že se film bude promítat ve více než 200 kinech. Uvedení filmu se však omezí jen na nezávislé biografy, namísto velkých řetězců s 2500 sály.

Americký prezident toto rozhodnutí uvítal, sdělil jeho mluvčí.

"Nikdy jsme se uvedení The Interview nevzdali a jsme potěšeni, že náš film bude na Boží hod promítán v řadě kin," uvedl v prohlášení šéf filmového studia Michael Lynton. "Zároveň se soustředíme na to, abychom zajistili i další platformy a více kin, aby se tento film dostal k co nejširšímu publiku."

The Hollywood Reporter s odvoláním na své zdroje uvedl, že Sony Pictures snímek uvolní i ve službě video na vyžádání (Video on Demand), což jsou elektronické půjčovny či prodejny filmů. Prozatím ale není jasné, v rámci jaké platformy studio komedii nabídne.

Ještě než studio čtvrteční premiéru potvrdilo, oznámil americký řetězec kin Alamo Drafthouse, že k promítání filmu dostal od Sony Pictures povolení. Studio v uplynulých dnech opakovaně tvrdilo, že má zájem snímek k divákům dostat.

"Sony schválilo promítání The Interview na Boží hod (25. prosince)," napsal na Twitteru Tim League, který je zakladatelem sítě Alamo Drafthouse. Podle listu The Hollywood Reporter bude film promítat i kino Plaza Atlanta.

Studio Sony Pictures, které snímek zesměšňující vůdce KLDR Kim Čong-una vyrobilo, se stalo terčem rozsáhlého hackerského útoku. Washington z něho následně obvinil KLDR, která nařčení odmítla a v odvetě pohrozila útoky na Bílý dům, Pentagon a další americké cíle.

Hackeři, které podle amerických vyšetřovatelů vedla KLDR, ochromili stránky Sony Pictures, zpřístupnili veřejnosti tajné materiály firmy a pohrozili teroristickými útoky na kina, která snímek o Kimovi promítnou. Studio Sony Pictures pak z bezpečnostních obav zrušilo čtvrteční uvedení filmu do kin, což američtí představitelé kritizovali jako vítězství vyděračů.

autor: ČTK | 23. 12. 2014 19:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama