reklama
 
 

Filipínská policie zabila v rámci boje proti obchodu s drogami dalšího starostu

5. 11. 2016
Stalo se při přestřelce ve vězení, odkud se podle úřadů zatčený starosta města Albuera snažil utéct a střílel na policisty. Minulý týden policie při přestřelce na jihu Filipín zabila starostu města Datu a devět lidí z jeho doprovodu. Policie odhaduje, že od 30. června, kdy prezident Rodrigo Duterte nastoupil do úřadu, bylo zabito více než 3600 osob podezřelých z obchodování s drogami.

Manila - Filipínská policie dnes zabila v rámci potírání obchodu s drogami dalšího starostu. Tentokrát při přestřelce ve vězení, odkud se podle úřadů zatčený starosta města Albuera snažil utéct a střílel na policisty. Místní nevládní organizace podle agentury AP uvedla, že vězeň měl u sebe v žaláři střelnou zbraň, a vyzvala k vyšetření incidentu.

Minulý týden policie při přestřelce na jihu Filipín zabila starostu města Datu a devět lidí z jeho doprovodu. Jednalo se podle AP nejspíš o nejkrvavější operaci od doby, kdy prezident Rodrigo Duterte zahájil tvrdé tažení proti drogám.

Duterte v létě otevřeně pranýřoval veřejné činitele zapletené do drogové kriminality. V srpnu přečetl seznam 150 politiků, včetně několika starostů, které obvinil z účasti na obchodech s narkotiky a kterým nařídil, aby se okamžitě vzdali úřadům, jinak budou pronásledováni a dopadeni.

Policie odhaduje, že od 30. června, kdy Duterte nastoupil do úřadu, bylo zabito více než 3600 osob podezřelých z obchodování s drogami. Tvrdé tažení proti narkotikům vyvolalo mezinárodní znepokojení z možného nezákonného zabíjení, ale Duterte veškerou kritiku odmítá a trvá na tom, že splní svůj předvolební slib zbavit zemi drog.

autor: ČTK | 5. 11. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama