reklama
 
 

Filipínská armáda zabila 15 islamistů blízkých Al-Kaidě

19. 8. 2015 18:03
Stalo se tak během operace zaměřené na osvobození zahraničních rukojmích na odlehlém ostrově Jolo na jihu země.

Manila - Filipínské bezpečnostní síly ve středu zabily nejméně 15 ozbrojenců islamistických milicí napojených na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida.

Stalo se tak během operace zaměřené na osvobození zahraničních rukojmích na odlehlém ostrově Jolo na jihu země. Armáda oznámila, že zdvojnásobila intenzitu útoků proti muslimským rebelům ze Skupiny Abu Sayyafa.

Nadále nejasný je osud deseti cizinců a jednoho Filipínce, které skupina podle všeho drží hluboko v džungli. Mezi rukojmími jsou i dva Malajsijci a Nizozemec.

Skupina Abu Sayyafa je nebezpečná

"Zabili jsme 15 rebelů a zranili jich neurčitý počet, když se stahovali hluboko do džungle," řekl novinářům velitel filipínských sil na ostrově, brigádní generál Alan Arrojado. "Pronásledujeme je a poslali jsme tam posily," citovala jej agentura Reuters s tím, že armáda nenahlásila žádné vlastní oběti.

Malá, ale velmi aktivní Skupina Abu Sayyafa je viněna z bombových útoků, únosů pro výkupné a stínání zajatců, včetně jednoho amerického občana v roce 2001.

Filipínské ozbrojené síly zahájily proti organizaci rozsáhlou ofenzivu ve snaze zabránit tomu, aby extremisté nepodnikli podobné bombové útoky jako ten, který se odehrál v pondělí v chrámu v thajském hlavním městě Bangkoku. Atentát připravil o život nejméně 20 lidí.

autor: ČTK | 19. 8. 2015 18:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama